Set top boxy s nahráváním

Klasický set-top box je skvělý, pokud chcete svůj přístroj přinést, vytáhnout z krabice, nainstalovat, pustit a sledovat. Jakmile vám ale uteče oblíbený pořad, nebo když se vám nechce čekat dlouho do noci na reprízu filmu, zjistíte, že vám chybí nahrávání. Přitom řešení není nijak složité – stačí si pořídit set top box s nahráváním a máte vystaráno. Na výběr přitom máte hned z několika možností.

Set top boxy s nahráváním – HDD set top boxy

Začneme hned s tím nejlepším. Pokud hledáte jednoduchost a možnost mít svůj set top box neustále připraven k nahrávání, pořiďte si přístroj se zabudovaným pevným diskem. Tyto set top boxy s HDD se označují zkratkou PVR. PVR set top boxy využívají pro nahrávání vlastní pevný disk, nejčastěji o velikosti desítek až stovek gigabytů.

Jeho výhodou je jistota, že bude nahrávání vždy fungovat a jednoduché a kompaktní provedení. Nevýhodou je o něco vyšší cena – vedle set top boxu platíte i za disk.

Set top box Topfield s HDD

Set top boxy s nahráváním na externí disk

Levnější variantou jsou set top boxy bez vlastního pevného disku. Označujeme je jako PVR ready set top boxy a nahrávání u nich probíhá na externí disk, který k nim připojíte přes rozhraní USB 2.0 nebo eSATA. Takovým zařízením může být například obyčejný flashdisk nebo přenosný pevný disk, na který si třeba ukládáte fotky.

Výhody jsou nasnadě – nahrávat můžete na zařízení, které už máte doma. Můžete jich mít klidně i více a libovolně je střídat. Set top box s nahráváním bez disku je navíc podstatně levnější, než jeho varianta se zabudovaným diskem.
Vedle výhod má ale také tento set top box jisté nevýhody. Jak určitě dobře víte, na trhu disků je nepřeberné množství výrobců i typů zařízení. A jistotu, že bude váš set top box pracovat s každým z nich naprosto bez problémů vám nedá nikdo.